Słuchaj Izraelu ...

Blacha dekoracyjna mała
Cytat SŁUCHAJ IZRAELU PAN JEST NASZYM BOGIEM, PANEM JEDYNYM (Pwt 6,4) na blasze, z motywem tuby (megafonu)
15 cm x 30 cm

Ilość

BLACHA DEKORACYJNA mała
Cytat SŁUCHAJ IZRAELU PAN JEST NASZYM BOGIEM, PANEM JEDYNYM (Pwt 6,4) grafika na blasze, z motywem tuby (megafonu) ze stylizowanym napisem.

FRAGMENT BIBLIJNY: Pwt 6,4
PROJEKT: Agnieszka Rodak
WYMIARY: 28 x 45 cm
KOLORYSTYKA: żółty, szarości i czernie

W OPAKOWANIU: blacha dekoracyjna, samoprzylepny pasek magnetyczny oraz mała blaszka mocująca i 2 wkręty – do wykorzystania na chropowatych powierzchniach

„Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami. Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach” (Pwt 6,4-9) – oto pełniejszy kontekst fragmentu, który wybrałyśmy na jedną z naszych ulubionych blach.


Pierwszym wezwaniem, które Bóg kieruje do swego ludu zanim poda mu kodeks przykazań jest wezwanie do miłości. Porusza nas w tym wezwaniu doświadczenie wzajemności relacji. Bóg przedstawia się, jako Pan jedyny, który wyprowadził swój lud z niewoli i obiecuje mu, że da mu „miasta wielkie i bogate, których nie budowałeś, domy pełne wszelkich dóbr, których nie zbierałeś, wykopane studnie, których nie kopałeś, winnice i gaje oliwne, których nie sadziłeś” (Pwt 6,10), a więc spełni wszystkie jego potrzeby i najskrytsze marzenia.
Jednocześnie Bóg zobowiązuje swój lud do wierności i pamięci o Jego Słowie. Porusza nas bogactwo kontekstów życia przedstawionych w tym Bożym wezwaniu. Pamiętaj w domu i w podróży, kiedy zasypiasz i kiedy się budzisz. Wypisz na drzwiach i na dłoni. Niech Słowo będzie ci ozdobą! Oto zaproszenie, które wzrusza nas do głębi! (dlatego też fragment ten uczyniłyśmy naszym mottem i drukujemy go na odwrocie każdej blachy). Chcemy, aby to Słowo było żywe w wielu, wielu domach. I żebyśmy patrząc na nie często, czytając je i żyjąc nim wypełniali Boże wezwanie i doświadczali spełniania się Bożych obietnic w naszym życiu.

tuba
20 Przedmioty

Opis

wysokość
15 cm
szerokość
30 cm
Projekt
Agnieszka Rodak

Zobacz także