Niech nad waszym gniewem ...

Blacha dekoracyjna duża
Cytat NIECH NAD WASZYM GNIEWEM NIE ZACHODZI SŁOŃCE (Ef 4,26b) z prostym fontem i grzbietem zachodzącego słońca, w kolorze ciemnozielonym oraz pomarańczowym.
28 cm x 45 cm

Ilość

BLACHA DEKORACYJNA duża
Cytat „NIECH NAD WASZYM GNIEWEM NIE ZACHODZI SŁOŃCE” z prostym fontem i grzbietem zachodzącego słońca.

FRAGMENT BIBLIJNY: Ef 4, 26 b
PROJEKT: Tomasz Ginter
WYMIARY: 45 x 28 cm
KOLORYSTYKA: granat, żółć

W OPAKOWANIU: blacha dekoracyjna, samoprzylepny pasek magnetyczny oraz mała blaszka mocująca i 2 wkręty – do wykorzystania na chropowatych powierzchniach

„Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce” – brzmi pełen werset Ef 4,26. A kilka wersów dalej (Ef 4,31n) święty Paweł zachęca: „Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, GNIEW, wrzaskliwość, znieważenie – wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie”. Z jednej strony: „Gniewajcie się”, z drugiej: „Niech zniknie (…) gniew”. No to jak jest w końcu z tym gniewem? Odpowiedzią wydaje się być właśnie NIECH NAD WASZYM GNIEWEM NIE ZACHODZI SŁOŃCE i „Przebaczajcie sobie...”.

Jako ludzie jesteśmy pełni emocji. Nie złych czy dobrych, bo  – jak wiadomo – emocje są neutralne moralnie, raczej: tych trudnych i tych przyjemnych. Gniew należy do pierwszej grupy, ale może prowadzić do dobra!  Można gniewać się w słusznej sprawie. Nasz gniew, niezgoda na jakąś sytuację może być motorem do działania. Ale nie zawsze bywa tak różowo. Emocje mogą też po prostu ponieść, nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad gniewem. Gniew, zwłaszcza ten podtrzymywany, „pielęgnowany” na siłę może być niszczący, prowadzić do trwałej niezgody, rozłamów albo wielu cichych dni. Słowo wzywa nas, by do tego nie dopuścić. Prosić o wybaczenie, przepraszać, i miłosiernie odpuszczać. Blacha NIECH NAD WASZYM GNIEWEM NIE ZACHODZI SŁOŃCE przypomina nam, by w razie potrzeby przed snem pogodzić się z bliskimi. Podjąć decyzję o zasypianiu w zgodzie, nawet jeśli emocje jeszcze za tą decyzją nie nadążają. Na ich uspokojenie też przyjdzie czas.  Wyciągnij rękę. Zrób gest pojednania. Powiedz jedno słowo. Już zachodzi słońce.

O blasze NIECH NAD WASZYM GNIEWEM NIE ZACHODZI SŁOŃCE od początku myślałyśmy jako o niebanalnym prezencie dla nowożeńców, prezencie na rocznicę ślubu czy po prostu podarunku dla współmałżonka. Może ona zdobić nie tylko małżeńską sypialnię, ale także salon czy inną przestrzeń, w której czasem w ciągu dnia kotłują się emocje domowników, współpracowników, braci czy sióstr we wspólnocie.

GNIEW_zielony
1 Przedmiot

Opis

wysokość
45 cm
szerokość
28 cm
Projekt
Tomasz Ginter

Zobacz także